Ankara’da Yatırımlık Daire Nereden Alınır?

Ankara nüfus yoğunluğu olan ve giderek yaşam alanı genişleyen bir il. Bu durum Ankara’da ikamet eden nüfusu merkezden uzaklaşma ve daha sakin, izole bir yaşam alanı arayışı içerisine sokuyor. Hal böyle olunca imarlaşma da şehir dışına kayıyor ve yeni kentleşmeler oluşmaya başlıyor. Şehir merkezi ve çevresindeki yeni konut projeleri dikkat çekiyor.

Ankara’da özellikle geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Batıkent, Gölbaşı, Çayyolu, Eryaman ve İncek gibi merkezi bölgeye uzak alanlarda kentleşme son hızla artar durumda. Gerek lüks gerekse uygun fiyatı yapıların yapıldığı bu bölgeler de inşaatlar hız kesmeden devam ediyor. Kentleşme bu hızla ilerlerken bölgeye olan rağbetten dolayı da fiyatlar sürekli artarak ilerliyor. Bu durum da insanları değerlenen bölgede konut sahibi olarak yatırım yapmaya yöneltiyor. Yatırım yapmayı düşünen kişiler en karlı bölgenin hangisi olduğu ve en iyi yapıların nerede yer aldığı konusunda araştırmaya girişiyor. 

Çayyolu Yaşamkent   Projeleri

Çayyolu Yaşamkent konut projeleri son yıllarda yerleşim düzeni ve lüks mimarisi ile pek çok yatırımcının dikkatini çekiyor. Şehir merkezine olan uzaklığı ve bulundurduğu büyük miktarda ki yeşil alanı sayesinde Yaşam kent yatırımcılarına kısa ve uzun vadede kazanım sağlıyor. Çayyolu  Yaşamkent’ten sonra Dodurga da ilgi görür ve değer kazanır durumda. 

Dodurga mahallesinde de Yaşam kent gibi lüks ve yeşillik içerisinde konutlar yapılarak imarlaşma planlanıyor. Dodurga mahallesinde şimdiden yatırımlık alınan konutların ileri de planlanan kentleşme çalışmalarından karlı çıkacağı öngörülüyor. 

Etimesgut bölgesinde ise kısa vadede kar elde edildiği düşünülüyor. Yeni yeni kentleşmenin ve sitelerin yapıldığı bölgede Bağlıca Mahallesi’ndeki fiyat artışları sebebiyle hemen yakınında yer alan Yapracık mahallesinde konut almak kısa sürede o kısma geçecek inşaat çalışmalarından kar elde etmeyi sağlayacaktır diye ön görülüyor. Söğütözü bölgesi de içerisinde AVM ve çok sayıda iş merkezlerinin yer aldığı bir bölge olduğundan daha önceden yapılmış ve halen yapımına devam edilen pek çok projeye ev sahipliği yaptığı için uzun yıllar boyunca durmadan değer kazanacak bir bölge olarak görülüyor. Şehir merkezine yakın olması ve metro hattıyla ulaşım sağlanabilen bir bölge olduğu içinde büyük karlar elde edilecek bir yatırım bölgesi olarak görülüyor.