ankaranın en güzel semtleri
ankaranın en güzel semtleri

Ankara’nın En Güzel Semtleri

Ankara’nın kendine has tarihi ve resmi havasının yanında, içerisinde yaşayan insanları kendine çeken farklı bir havasının bulunduğunu söylemek mümkündür. Hatta öyle ki oturduğu semtten yıllar boyu kopamayan, ev değiştirmek zorunda kalınca aynı mahalleden ev bulmaya çalışan çok fazla insan vardır. Peki hangi semtler insanı Ankara’nın bu kadar içine çekiyor diye merak ediyorsanız işte cevabı;

Emek

Otogardan indiğiniz gibi sizi Ankara’ya kabul eden semt olan Emek, yeşil alanları sayesinde öğrencilerin olduğu kadar emeklilerin de göz bebeği olan bir semttir.

Bahçelievler

Gençlerin gözde mekanı olan 7. Caddeyi içerisinde barındıran Bahçelievler, yaşam alanı ve merkeze yakınlığı olarak pek çok Ankaralının yaşamak için tercih edeceği semttir.

Gaziosmanpaşa

Çevresinde çok fazla büyük elçilik bulunduran Gaziosmanpaşa, kentin en eski yerleşim alanlarından olup, köklü Ankara ailelerinin vazgeçilmez semtidir. 

Anıttepe

Anıtkabir’in çevresinde yer alan bu semt, şehrin en kült yeme içme mekanlarını da içerisinde barındırmaktadır.

Tunalı

Tunalı Hilmi Caddesi, Kuğulu Parkı, nostaljik pasajları ile bilinen ve gençler tarafından en fazla vakit geçirilmek istenen semtlerden birisidir.

Esat

Ankara’nın meşhur Aspavalarından en çok tercih edilenlerini içerisinde barındıran ve genel olarak her bölgeye yakın ve merkezi oluşundan ötürü tercih edilen semtlerden birisidir.

Çankaya

Toplamda 28 semti sayesinde Ankara’nın en büyük ilçelerinden olan Çankaya, 1 milyona yakın nüfusa sahiptir ve bu anlamda kentin en kalabalık bölgelerinden bir tanesidir. Ankara’nın en iyi semti diyebileceğimiz Çankaya için Park Mozaik, Ankaralıların Çankaya’ya olan bu sevdasını fark etmiş ve Ankaralıların bu sevdasından yola çıkarak, Çankaya’nın en güzel yerlerinden bir tanesi olan Çayyolu bölgesinde yaşam standartları yüksek ve Ankara vatandaşına yakışan modern yapılar inşa ediyor. Park Mozaik, Yaşamkent konut projeleri kapsamında bu bölgede oturmak isteyen vatandaşlara en kaliteli ve sunduğu imkanlar açısından en zengin olan ve Ankaralıların kesinlikle kopamayacağı yaşam alanını sunmaktan onur duyar.