Ankara’nın Gayrimenkul Yatırımında Öne Çıkan İlçeleri

Ankara, Türkiye’nin başkenti olmasının yanı sıra, gayrimenkul başkenti olmak üzere. İstanbul’dan sonra gayrimenkul yatırımcılarının en çok takip ettiği ve en çok kazandıran şehir olarak görülüyor. Son yıllarda nüfusun artması ve yeni projelerin yapılmasıyla birlikte oluşan talebi hızla karşılıyor. 

Ankara’yı Gayrimenkul Yatırımında Öne Çıkaran Nedenler

  • Türkiye’nin her yerinden ulaşımın kolay olması
  • Merkezi olması
  • Öğrencilerin çok olduğu bir şehir olması 
  • ve özellikle memuriyet olmak üzere pek çok iş imkânına sahip olması insanları Ankara’ya çekiyor.

Ankara içinden ya da dışından pek çok kişi de gayrimenkul yatırımı yapmak için araştırmalar yapıyor. Herkes Ankara’nın kira geliri en yüksek, en hızlı değer kazanan ve en kazandıran bölgeleri merak ediyor. 

Ankara’da yapılan konut yatırımının değerini geri kazanması ortalama 19 yıl sürüyor bu da günümüz koşullarında iyi bir değer olarak kabul ediliyor. Gayrimenkul fiyatları 130 bin liradan başlıyor.  

Öne çıkan bölgelerin başında ise Yaşamkent’in de içerisinde bulunduğu Çankaya geliyor. Yaşamkent konutları en çok aylık değer kazanan bölge olarak öne çıkıyor. Satılık konutta aylık ortalama 1.37 lik fiyat artışı kazanıyor. 100 metrekarelik daireler Ankara ortalamasında fiyatlardan alınabiliyor. Bölgenin kira gelirleri de Ankara’nın bir hayli üzerinde bulunuyor. 

Yaşamkent yatırımlık projeler ve yeni apartmanların yoğun olarak yükseldiği bir bölge olduğu için dikkatleri çekiyor. Yeni konut projeleri ile mal varlığınızı değerlendirebileceğiniz, Ankara’nın ortasında bir merkez!  

Ankara’nın Diğer İlçeleri

Bir diğer gayrimenkul yatırımı yapılacak bölge ise Beypazarı. 100 metrekarelik daireler 100 bin liraya alınabiliyor ve kira gelirleri 400 lira ile 650 lira arasında değişiyor. Akyurt da son zamanlarda atağa geçen bölgelerden, 100 metrekarelik daireleri 75 bin liradan alınabiliyor ve 300 lira ile 550 lira arası kira geliri sağlanabiliyor. Altındağ da yatırımcıların gözdesi olmuş durumda. 100 metrekarelik konutlar 100 bin liraya alınabiliyor. Altındağ da kiralar ortalama 550 lira ile 900 lira arasında değişiyor. Yenimahalle de Ankara’nın en büyük mahallelerinden olmasından dolayı gayrimenkul yatırım için en karlı bölgeler arasında. 100 metrekarelik konutlar 155 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Bölgenin 700 lira ile 1100 lira arasında ortalama kira getirisi bulunuyor. Halihazır da pek çok lüks projenin yapıldığı ve yapılacağı Yenimahalle de konutlar hızla değer kazanmaya devam ediyor.