ev alma yöntemleri
ev alma yöntemleri

En Uygun Ev Alma Yöntemleri Nelerdir?

En Uygun Ev Alma Yöntemleri Nelerdir?

Günümüz şartlarında ev sahibi olmak, büyük miktarda meblağlarla bağlantılı olduğu ve önemli bir yatırım gerektirdiği için, ev sahibi olmak isteyen kişiler doğal olarak en kolay ev alma yöntemleri arayışına girişiyor. Ev alma fırsatları hakkında bilgisi olan yatırımcı kişiler, bütçesine en uygun olan alternatifi bulmakta çok zorluk çekmeyecektir. Özellikle son yıllarda kira öder gibi ev sahibi olmak, taksitle ev almak yatırımcılar tarafından sıkça tercih edilen bir yöntemdir. 

Bulunduğumuz ülke ekonomisi göz önünde bulundurulduğunda, ev kirası için yıllarca yatırılan ve havaya giden kira paralarıyla ev sahibi olmak istemeleri çok normal karşılanıyor. Bu nedenle günümüzde kiralık ev bulmak da zorlanıyor, çünkü çoğu kiracı, mümkün olduğunca bütçelerinin çerçevesinde, barınma ihtiyaçlarını en maksimumda karşılayacak evleri almayı tercih etmektedirler. 

Ev Alma Fırsatları

Alacakları evin sunduğu sosyal olanakları çok fazla irdelemeden, kendileri için belirledikleri bütçelere ve yaşam standartlarına en çok uyan konutları tercih eden yatırımcılar arasında en çok tercih edilen konut tipinin site içi konut tipi olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği, daha güvenli olan bu konut tiplerinde, pek çok sosyal olanak açısından da zengin getiriler bulunduğunu söylemek mümkündür. Park mozaik, yeni konut projeleri, hem sosyal yönden zengin, hem daha güvenli hem de daha modern evleri sayesinde yatırımcıları için ev alma fırsatları açısından önemli bir ışık tutmaktadır. Tabii bu noktada en önemli konu, dar ve orta gelirli yatırımcıların da ev sahibi olabilmesi olduğu için, bütün bu olanakların öncelikle yatırımcıların bütçelerine uygun olması şarttır.

Nedir Bu Ev Alma Yöntemleri?

  • Nakit ödeme ile ev satın alma,
  • Kısmi nakit, kısmi konut kredisi ile ev satın alma,
  • Belirlenen bir yüzde kadar peşinat verilerek geri kalan kısmının faizsiz konut kredisi ile ödendiği ev satın alma, 
  • Tasarruf planı ile ev satın alma.

Bu yöntemler için gereken koşullar ise şu şekildedir;

  • Nakit ödeme ile ev satın alabilmek için evin değeri kadar nakit olması,
  • Kısmi ödeme ödeme yöntemi için gerekli olan nakit ve bankadan çekilecek olan ihtiyaç kredisi için yeterli miktarda kredi puanı olması,
  • Peşinat sağlama koşulu.

Tüm bunların sonunda Ankara’nın en nezih yaşam alanı Park Mozaik’te hayatınıza yeni bir sayfa açabilirsiniz.