Ev Aldıktan Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ev Aldıktan Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Oturmak için ev almanın yanı sıra günümüzde yatırımlık projeler mevcut durumda. Yatırım için ev almak isteyenlerin yeni gözdeleri ise yeni konut projeleri olmuş durumda. Ankara, satılık konut projeleri bakımından bu sektörü ileriye taşıyarak ev sahibi olmak isteyen veya yatırım yapmak isteyen insanlar için çığır açmış durumda. Gayrimenkul alımları tapu ve belediye işlerini de beraberinde getirir. Bunun yanında emlak vergisi gibi ödeme masraflarını da tabii. Satın alma işleminden sonra bu sürecin sıkı ve düzenli takip edilmesi gerekmektedir. Yatırımlık projeler kapsamında Park Mozaik, size en masrafsız süreci hazırlamak için Yaşamkent konut projeleri gibi güzel değerlendirilebilecek fırsatları sunmakta.

Süreci Nasıl Takip Etmeliyiz?

Tapu Harcını Hazırlamakla İşe Başlayın

Satış gerçekleştikten sonra Tapu Müdürlüğü’ne evin alım satım bedelini beyan ederek tapu harcı yatırmak bu listede ilk sırada olmalı.

Mülk Dosyanızı Hazırladınız Mı?

Artık bir ev sahibisiniz. Her yıl ilgili kurumlara belirli ödemeler yapmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. İşte bu durumda size gerekecek belgelere anında ulaşabilmeniz adına, mülkünüze ait bütün belgeleri içinde topladığınız bir dosya hazırlayın.

Peki, Belediyeye Bildirdiniz Mi?

Tapu işlerini hallettikten sonra, bu durumu mülkünüzün bağlı olduğu belediyeye giderek, noter onaylı tapunuzu belediyeye bildirmeniz ve o evin artık size ait olduğunu göstermeniz gerekmektedir.

İkametgah Değişmeli Mi?

Eğer ki yatırımlık projeler için ev almadıysanız ve bu evde oturmayı planlıyorsanız, ikametgah değişikliği yapıp, bunu en yakın nüfus müdürlüğüne bildirmeniz gerekmektedir.

Abonelik İşlemleri Ve Sigortalar

Elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi abonelikleri de üstünüze aldıktan sonra geriye DASK sigortasını halletmek kalıyor. Doğal afetler gibi tehlikelere karşı evinizi güvence altına almak için kullanılan DASK, sizi ve evinizi her türlü doğal afete karşı güvenceye alacaktır. Bu yüzden bu maddeyi atlamasanız iyi olur.

Her Şey Tamamsa Keyfinize Bakmaya Başlayabilirsiniz

Ankara konut projeleri kapsamında, Yaşamkent konut projeleri sizlere ve ailenize hem güvenli hem de keyifli bir yaşam alanı sunmaktadır. Bu doğrultuda Park Mozaik sizlere yeni konut projeleri ve yatırımlık projeler konusunda güvenilir bir kaynak olacaktır. Bu kadar zahmete girecekseniz oturduğunuz yerin buna değmesi lazım diye düşünüyorum. Eminim bu konuda bana katılacaksınızdır. Güvenli, kaliteli, huzurlu ve kolay bir yaşam için Park Mozaik Ankara konut projelerine göz atabilirsiniz.