Türkiye Tarihinin 0,64 ile En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, sıfır ya da ikinci el konut alımlarında 12 aya kadar ödeme yapmayacağınız, düşük faiz oranlı, 15 yıla varan vade seçenekli konut kredisi imkanı sunacağını açıkladı.

Tepe – Mesa ortaklığı ile inşaa edilen Park Mozaik’in tüm daire seçeneklerinde düşük faizli konut kredisi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bahçe ve teras keyfinin tadını çıkaracağınız Park Mozaik’ten konut satın almak artık daha kolay!

Cumhuriyet Tarihinin En Düşük Konut Kredi Faizleri

Kamu bankaları 2 Haziran 2020 tarihinden itibaren aylık %0,64 faiz oranı ile tarihin en düşük konut kredisini vatandaşlara sunacak. En son 2013 yılının Mayıs ayında konut kredisi faizleri %0,69’a kadar düşmüştü. Konut yatırımı yapacak olanlar o dönemi “Mayıstan Önce” ve “Mayıstan Sonra” diye hafızalarına kazımıştı.

Dünyanın en önde gelen kredi derecelendirme kuruluşları Moody’s, Fitch ve Standard & Poor’s (S&P) “Türkiye’ye yatırım yapılabilir” notunu 2013’te vermişti. Bu dönemde kredi notlarının artmasıyla BIST 100 endeksi tarihi zirvesini yaşamıştı.

Türkiye’nin aynı seviyelere yükseleceği, hatta bu seviyeleri de aşacağı uzmanlarca öngörülüyor. Ekonomistler, kamu bankaları öncülüğünde başlatılan desteklere özel bankalarının da iştirak etmesiyle, yılın ikinci yarısında yatırım dünyası ve ekonomik faaliyetlerde önemli iyileşmelerin yaşanacağını vurguluyorlar.

Açıklanan Konut Kredisinin Detayları

Konut satın almak isteyen vatandaşların ve yatırımcıların uzun süredir merakla beklediği Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranları 1 Haziran itibariyle 0,64’e düşürüldü. 15 yıl vadeye kadar uzatılabilecek olan konut kredisi faiz oranları, ikinci el konutlarda ise 0,74 oranında olacak.

Sıfır Evlerde Örnek Konut Kredisi Ödeme Tablosu

Park Mozaik içerisinde 2+1’den, 5+1 dublekse kadar uzanan geniş daire yelpazesi bulunmaktadır. Tüm sıfır dairelerde konut kredisi kullanmak ve geri ödeme seçeneklerini öğrenmek için hemen iletişime geçin.